Książka_Fot_materiały prasowe_Thermomix

foto: www.thermomix.vorwerk.pl

Konto usunięte

Konto usunięte

5 kwietnia 2017, 06:30

Kulinarny Oskar dla książki z przepisami na Thermomix

Jury Gourmand World Cookbook Awards – najbardziej prestiżowej nagrody dla literatury kulinarnej - uznało książkę „Dobry smak na każdym poziomie” za najlepszą w Polsce w kategorii Korporacyjna książka kucharska. Tym samym książka z przepisami na Thermomix® przeszła do kolejnego etapu i powalczy ze zwycięzcami z innych krajów, w tej kategorii, o tytuł najlepszej na świecie.

- Firma Vorwerk® – producent urządzenia wielofunkcyjnego Thermomix® - może pochwalić się światowej klasy programem wydawniczym. Doskonałym tego przykładem jest polska książka kucharska „Dobry smak na każdym poziomie”, której przepisy świetnie wkomponowują się w zwyczaje kulinarne charakterystyczne dla tego kraju. – stwierdza Edouard Cointreau, przewodniczący jury Gourmand Awards.

Książka kucharska „Dobry smak na każdym poziomie” to zbiór kilkudziesięciu, niezwykłych przepisów, które w mgnieniu oka wykonamy z pomocą urządzenia Thermomix®. Przepisy pogrupowane zostały w rozdziały w zależności od rodzajów dań, które chcemy przygotować. Są to m.in. przystawki, zupy, czy dania główne i desery. Z książką dedykowaną urządzeniu Thermomix® bez trudu skomponujemy menu na śniadanie, obiad czy kolację nawet na kilka dni. To właśnie funkcjonalność i dostosowanie przepisów do codziennych potrzeb kulinarnych użytkowników urządzenia sprawiła, że jury konkursowe doceniło i uznało książkę „Dobry smak na każdym poziomie” za najlepszą w Polsce w swojej kategorii.

Nagrodzona książka wydana jest również w wersji elektronicznej. Wszystkie zawarte w niej przepisy, jak i te znajdujące się w innych książkach wydanych przez Vorwerk, opublikowane są również na platformie z przepisami na Thermomix Cookidoo® (www.cookidoo.pl), która umożliwia zarządzanie zbiorem przepisów; m. in. kreowaniem menu tygodniowego, tworzeniem własnych list przepisów oraz dodawaniem do ulubionych. Dzięki dodatkowi do urządzenia Cook-Key®, przepisy te można przenieść na ekran dotykowy urządzenia, a Thermomix® poprowadzi użytkownika krok po kroku przez wszystkie etapy przygotowywania wybranego dania.

Przyznanie książce „Dobry smak na każdym poziomie” nagrody to duże wyróżnienie. Gourmand World Cookbook Awards jest prestiżową, określaną przez wielu dziennikarzy „kulinarnym Oskarem”, nagrodą w dziedzinie literatury kulinarnej. Jury, przyznawanej od 1995 roku nagrody, co roku wyróżnia w kilkunastu kategoriach publikacje kulinarne – drukowane, cyfrowe, a także w kategorii programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej. W poszczególnych kategoriach co roku konkurują publikacje z kilkuset krajów z całego świata.

O tym, czy polska książka kulinarna z przepisami na urządzenie Thermomix®„Dobry smak na każdym poziomie” otrzyma także tytuł najlepszej na świecie korporacyjnej książki kucharskiej dowiemy się podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród Gourmand World Cookbook Awards, która odbędzie się 27 i 28 maja 2017 roku w Yantai w Chinach.

Źródło: Thermomix