B A

B A

8 sierpnia 2016, 16:00

Wielki Dzień Pszczół - 8.08 w Gdańsku!

Organizator programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” wraz z partnerem akcji, Fundacją Nasza Ziemia, zapraszają do świętowania Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia w Ogrodzie Roślin Leczniczych przy Katedrze i Zakładzie Farmakognozji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zapraszamy w poniedziałek 8 sierpnia od godziny 10.00 do Ogrodu Roślin Leczniczych przy Katedrze i Zakładzie Farmakognozji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Al. Hallera 107. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w niezwykłej, pszczelej grze miejskiej, która wciągnie nawet najmłodszych i dowiedzieć się, jak zakładać Miejsca Przyjazne Pszczołom w swojej okolicy. Na chętnych czekają także nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem. Wstęp na teren Ogrodu będzie bezpłatny.

Głównym założeniem tegorocznej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” jest zachęcanie Polaków do tworzenia Miejsc Przyjaznym Pszczołom, aby stworzyć zapylaczom jak najlepsze warunki bytowania w dzisiejszym świecie. Stworzenie bezpiecznej przystani dla pszczół w naszym otoczeniu jest bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację, może to być fragment ogrodu lub działki czy niekoszony kawałek trawnika i zadbać o właściwy dobór roślin pyłko- i nektarodajnych. Jak w prosty sposób przygotować odpowiednie miejsce, będziemy uczyć podczas Wielkiego Dnia Pszczół” – mówi Katarzyna Dytrych, ekspert programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Jeśli chcesz ze znajomymi lub rodziną wziąć udział w pszczelej grze miejskiej 8 sierpnia, wyślij zgłoszenie drogą mailową z dopiskiem GDAŃSK na adres: m.wiaderek@gardenofwords.plLiczba drużyn jest bowiem ograniczona.

Do obchodów IV ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół w tym roku przyłączyło się już kilkadziesiąt ogrodów botanicznych, parków narodowych i krajobrazowych w całej Polsce. Pełną listę świętujących placówek znaleźć można na stronie internetowej programu: www.pomagamypszczlom.pl. Więcej informacji także na fanpage’u akcji na Facebooku: „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”.

 

Źródło: Kujawski pomagamy pszczołom