Pirat drogowy w BMW.jpg

foto: Policja

Miłosz Zieliński

Miłosz Zieliński

18 października 2015, 13:48

Rajd pijanego kierowcy po rynku

BMW

Policjanci z Gniezna zatrzymali nietrzeźwego pirata drogowego, który urządził sobie nocny rajd po gnieźnieńskim rynku. Mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu teraz nawet 2 lata więzienia.

Wydarzenia miały miejsce w nocy z 12 na 13 października br. Przed godziną 2:00 przez ulicę Warszawską i gnieźnieński Rynek z dużą szybkością i z piskiem opon przejechało bmw. Spod jednego z kół wydobywały się iskry. Jak wynikało ze zgłoszenia, kierowca pojazdu mógł być pijany. Auto było pod stałą obserwacją operatora monitoringu miejskiego. Za samochodem ruszył patrol referatu patrolowo - interwencyjnego gnieźnieńskiej policji. Kilka minut później pasujący do zgłoszenia pojazd został zatrzymany na jednej z ulic w Gnieźnie.

Stróże prawa przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie 24-letniego kierowcy - alkomat wykazał 1,4 promila. Policjanci od razu zatrzymali prawo jazdy 24-latka. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

(KWP w Poznaniu / mw)

Źródło: Policja