Nielegalna amunicja

foto: Policja

Miłosz Zieliński

Miłosz Zieliński

26 października 2015, 02:08

Policjanci zlikwidowali arsenał broni oraz przejęli narkotyki

Policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali arsenał broni i zabezpieczyli dużą ilość narkotyków. Zatrzymane zostały trzy osoby powiązane z narkobiznesem.

Pecyzyjne ustalenia i profesjonalnie zaplanowana akcja przeprowadzona przez policjantów z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, wspieranych przez antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pozwoliły na dotarcie do osób powiązanych z handlem narkotykami na dużą skalę.  Sprawdzany jest również wątek sprzedaży broni, a także symaptyzowania z nazizmem.

Policjanci przygotowując się do realizacji podejrzewali, że osoby te mogą posiadać broń i być niebezpieczne. Dlatego też akcja zatrzymania odbywała się szybko, z zachowaniem maksymalnej ostrożności,  przy wsparciu policyjnych antyterrorystów. Jak wynikało z posiadanych informacji, mężczyzna – nazywany  „Ogrodnikiem” - pilnując plantacji zawsze miał przy sobie broń palną.Posiadał ją również podczas zatrzymania.

Rzeczywiście, na miejscu okazało się, że posesja zaadaptowana została na potrzeby prowadzonego narkobiznesu – właściciel zadbał o system kamuflowania swojej nielegalnej działalności, sam także zachowywał się bardzo ostrożnie, by nie wzbudzać podejrzeń.  Dom  posiadał również tajne pomieszczenia i specjalne skrytki – w których jak się okazało była przechowywana nielegalnie posiadana broń. Policjanci odnaleźli w różnych miejscach kilkanaście sztuk broni palnej, w tym broń długą oraz maszynową, jak też kilka tysięcy sztuk amunicji! Były to m. in. AK 47, Sten, Rak, karabiny pólautomatyczne, strzelby, sztucer czy broń myśliwska.

Zabezpieczone zostały także narkotyki – niektóre z nich przygotowane już były do sprzedaży, posortowane i spakowane, inne ukryte zostały w skrytce zakopanej w ziemi niedaleko posesji. Zlikwidowana została również plantacja konopi indyjskich prowadzona w zakamuflowanym miejscu oddalonym od posesji – zabezpieczono świeżo ścięte ziele konopi indyjskich, a w ukrytej w jednym z pomieszczeń domu suszarni  przetwarzane partie narkotyku.

Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich i nielegalnego posiadania broni zatrzymane zostały trzy osoby (jedna z nich już wcześniej była zatrzymywana przez policjantów CBŚP do posiadania kilkudziesięciu kilogramów narkotyku oraz broni automatycznej, policjanci zlikwidowali wówczas kilka plantacji konopi indyjskich prowadzonych przez tę osobę a zatrzymany  posiadał wówczas przy sobie broń maszynową).

Dwóch mężczyzn małopolscy policjanci zatrzymali tuż po tym, jak wracali z pola, na którym uprawiali konopie indyjskie - zwieźli właśnie do domu świeżo ścięte "topy" z krzewówo konopnych.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Czynności procesowe z ich udziałem wykonywane będą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.

KWP Kraków / ik

Źródło: Policja