Uzbrojenie kibola

foto: Policja

Miłosz Zieliński

Miłosz Zieliński

26 października 2015, 02:21

Lider bojówki kibolskiej w rękach małopolskich policjantów

Małopolscy policjanci zatrzymali 32-letniego krakowskiego pseudokibica, który poszukiwany był przez Sąd Okręgowy w Krakowie do odbycia kary więzienia za rozbój z niebezpiecznym narzędziem. Zatrzymany to jeden z liderów kibolskiej bojówki.

32-letni pseudokibic jednego z krakowskich klubów sportowych był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Krakowie do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym w wymiarze 5 lat oraz 2 miesięcy za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Nakaz został wydany pod koniec września i ponieważ mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania natychmiast do jego poszukiwań przystąpili policjanci zarówno z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób, jak i z sekcji do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców. Policjanci bardzo szybko ustalili, że mężczyzna przebywa w jednym z mieszkań w Nowej Hucie.

W godzinach wieczornych doszło do jego zatrzymania. Ponieważ istniało prawdopodobieństwo, że poszukiwany może być uzbrojony, w akcję włączyli się policyjni antyterroryści. Mężczyzna jak przewidywano stawiał opór. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli ciemnobrunatny susz roślinny (wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana). Oprócz narkotyków znaleziono także niebezpieczne narzędzia w postaci maczet, noży, pojemników z gazem pieprzowym.

Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego. W sprawie zabezpieczonych niebezpiecznych narzędzi oraz narkotyków będą prowadzone osobne postępowania.

(KWP  w Krakowie / mw)

Źródło: Policja