Krzysztof Madej

Krzysztof Madej

18 grudnia 2015, 14:30

GFT Polska kusi kawą i rekrutuje programistów

We wczesny poniedziałkowy poranek, 14 grudnia, na ulicach Warszawy, Łodzi i Poznania pojawiły się mobilne kawiarnie. Gorący napój rozdawany przez baristów miał rozgrzać przechodniów zmierzających do pracy, a cała akcja w niestandardowy sposób zwrócić uwagę na zewnętrzny program poleceń GFT Polska. Na zawierających kawę kubkach znajdował się bowiem napis zachęcający aby do pracy w firmie polecić znajomego programistę. Za taką rekomendację GFT Polska oferuje nawet 8 tys. złotych.

Tylko kreatywni zrekrutują najlepszych

O tym, że niektóre branże muszą wychodzić poza standardowe metody rekrutacji wiadomo nie od dziś. Według raportu ABSL Rynek usług IT w Polsce, liczba firm usługowych IT działających w Polsce ciągle rośnie. Tylko w latach  2009-2013 w kraju powstało ok. 20 tysięcy nowych tego typu przedsiębiorstw. Oznacza to ogromną konkurencję w zmaganiach o specjalistów oraz wymaga kreatywności od pracodawców, którzy chcą zapewnić sobie skuteczność procesów rekrutacyjnych. Firmy z sektora IT, w których deficyt pracowników w Unii Europejskiej do 2020 roku może  wynieść nawet 800 tys. osób, w poszukiwaniu talentów wychodzą więc bezpośrednio do kandydatów, albo – tak jak w przypadku GFT Polska – także ich znajomych.

Gorąca kawa i 8 tys. zł na konto

– Staramy się w różnorodny sposób zachęcić lokalne społeczności do poznania lepiej naszej firmy. Pomimo, że nie jesteśmy marką konsumencką, chcemy aby myśl o GFT wywoływała uśmiech. Naszą ostatnią inicjatywą była współpraca z mobilnymi kawiarniami, które rozdawały przechodniom darmową kawę w porannych godzinach szczytu. To jeden z przykładów tego w jaki sposób nawiązujemy kontakt z mieszkańcami miast, w których działają nasze biura  – mówi Piotr Kania, Dyrektor Zarządzający GFT Polska.

GFT, lider sektora usług IT dla bankowości inwestycyjnej, wykorzystał akcję rozdawania kawy również do promocji swojej nietypowej akcji rekrutacyjnej:

– Chcieliśmy zachęcić mieszkańców Warszawy, Łodzi i Poznania do wzięcia udziału w zewnętrznym programie poleceń pracowniczych. Aby to zrobić nie trzeba być zatrudnionym w GFT. Wystarczy przez naszą stronę rekomendować programistę o odpowiednich kwalifikacjach. Jeśli polecana osoba zostanie zatrudniona, w zależności od jej doświadczenia i umiejętności, można otrzymać nawet 8 tys. złotych – mówi Sylwia Rzemieniewska, Recruitment Manager, GFT Polska. – Ze względu na charakter realizowanych projektów GFT poszukuje specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem zawodowymSzukamy przede wszystkim programistów posługujących się takimi technologiami jak Java, JavaScript/HTML5, Scala, i .NET – dodaje Sylwia Rzemieniewska.

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie gft.com/polecaj.

GFT Group jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań IT dla sektora bankowego zarówno 
w zakresie technologicznych wyzwań cyfrowej rewolucji, jak i rozwiązań dotyczących regulacji rynkowych.

GFT Group łączy doradztwo, kreatywność i znajomość technologii ze specjalistyczną wiedzą z dziedziny finansów, dzięki czemu największe światowe instytucje finansowe powierzyły GFT transformację swoich organizacji. Dzięki platformie innowacji CODE_n, GFT oferuje również bezpośredni dostęp do globalnej sieci innowacji, umożliwiającej dopasowanie się do przełomowych trendów w sektorze finansowym.

GFT Technologies SE odnotowała przychody na poziomie przekraczającym 365 mln EURO w 2014 roku i jest notowana na giełdzie we Frankfurcie (TecDAX ISIN: DE0005800601). GFT to międzynarodowa firma z siedzibą w Niemczech, która zatrudnia 3300 pracowników w 11 krajach. GFT Polska (wcześniej Rule Financial) jest obecna w Polsce od 2007 roku.

Źródło: GFT Polska