170310mondial1

foto: Mondial Assistance

newss.pl L

newss.pl L

13 marca 2017, 06:00

Rzeczpospolita rusza na Jedwabny Szlak

Mateusz Pawlak, dziennikarz Rzeczpospolitej podejmie próbę przemierzenia historycznego Szlaku Jedwabnego na rowerze elektrycznym polskiej konstrukcji.

Mateusz Pawlak, dziennikarz Rzeczpospolitej podejmie próbę przemierzenia historycznego Szlaku Jedwabnego na rowerze elektrycznym polskiej konstrukcji. Projekt wspiera Mondial Assistance, właściciel sklepu z ubezpieczeniami turystycznymi elvia.pl .

Sprzęt, którym jedzie dziennikarz nie jest zwyczajnym jednośladem, a wspomaganym baterią rowerem elektrycznym EcoBike. Taki mechanizm pozwala wydłużyć dzienny zasięg rowerzysty.

Jak podkreślają organizatorzy w akcji nie chodzi o to aby dokonać wyczynu, czy bić rekordy.

- Chcemy raczej przetestować możliwości sprzętu sprawdzić, czy zwykły człowiek, który nie jest profesjonalnym sportowcem może przy pomocy takiego roweru odbywać z przyjemnością całkiem dalekie podróże. Przede wszystkim będę chciał jednak czerpać przyjemność z jazdy - zapewnia Mateusz Pawlak.

Jak podkreśla, jeśli uda się dojechać do Azji Centralnej, będzie to także okazja, aby przyjrzeć się z bliska zmianom zachodzącym na historycznym Jedwabnym Szlaku.

- Dziś to obszar, na którym mocno koncentrują swoją uwagę Chiny, które chcą nadać korytarzowi łączącemu Państwo Środka z Europą zupełnie nowy wymiar. Projekt „Jednego pasa i jednej drogi” został przez Pekin uznany za strategiczną inicjatywę ekonomiczno-polityczną. To oczywiście stworzenie infrastruktury transportowej oraz nowego zaplecza logistycznego, ale to także dziesiątki międzynarodowych umów o wymianie handlowej oraz o współpracy nie tylko gospodarczej. Tylko w ubiegłym roku w ten projekt Chiny zainwestowały prawie 15 mld dol. – mówi dziennikarz.

Projekt wystartował 1 marca spod warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Obecnie dziennikarz jest już w Rumunii. Pierwszy cel trasy to turecki Stambuł. Sam producent roweru przyznaje ze jego sprzęt nie był dotychczas sprawdzane w tak długodystansowych warunkach.

- Wierzymy, że wytrzyma trudy bardzo długiej trasy. Na pewno taki rower stwarza nowe możliwości dla użytkownika zwłaszcza pod kątem dalszych wycieczek – przekonuje Grzegorz Szczygieł, właściciel wrocławskiej ­ firmy EcoBike.

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Mondial Assistance, właściciel sklepu elvia.pl .

- Zdecydowaliśmy się wesprzeć ten projekt ponieważ jest to nietuzinkowa podróż z wykorzystaniem elektrycznego roweru, który produkuje polska firma. Jesteśmy specjalistami od ubezpieczeń turystycznych, nawet tych najbardziej nietypowych, a od kilku lat w swojej ofercie ubezpieczeniowej posiadamy ubezpieczenia dla rowerzystów. Ten projekt świetnie komponuje się z obiema tymi usługami – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Mondial Assistance.   


 Grupa Mondial Assistance: interwencja co 2 sekundy w każdym miejscu świata
Jesteśmy międzynarodowym liderem rynku assistance, ubezpieczeń turystycznych i osobistej opieki. Z usług Grupy, świadczonych na wszystkich kontynentach, korzysta 250 milionów ludzi, tj. 4% światowej populacji. To część naszego know-how, które uzupełnia doświadczenie z 10 lat istnienia w Polsce. Od lat pracujemy na sukces wielu znanych Ci firm – również tych największych. www.mondial-assistance.com

Mondial Assistance (press box )

Źródło: newss.pl