Konto usunięte

Konto usunięte

31 marca 2017, 14:00

5 niezawodnych sposobów, aby nie nudzić się na emeryturze

Coraz częściej obserwujemy entuzjazm emerytów, którzy kończąc etap aktywności zawodowej z przyjemnością rozpoczęli kolejny okres w swoim życiu – czas beztroskiego odpoczynku i realizacji marzeń.

Nie da się ukryć, że decyzja o przejściu na emeryturę nie należy do łatwych. Zresztą każdy nowy etap w życiu niesie pewne obawy czy wątpliwości. I zawsze potrzeba trochę czasu, aby zaakceptować zmiany, przyzwyczaić się do nowego rozkładu dnia. Co zrobić, aby czas spędzony na emeryturze wykorzystać dobrze, aktywnie, z korzyścią dla zdrowia i samopoczucia? Po pierwsze: zaakceptować siebie i kolejny etap swojego życia. A następnie zacząć aktywnie spędzać czas.

Janpol

Spotkania z rodziną

Jesteś potrzebny rodzinie tak samo bardzo, jak rodzina jest potrzebna Tobie. Częste kontakty z bliskimi pozwolą Ci zachować dobry nastrój i zmotywują do wyjścia z domu. Nie rezygnuj ze spotkań, nawet, jeśli masz wrażenie, że młodzi nie mają dla ciebie czasu. To właśnie od Ciebie Twoje dzieci i wnuki mogą się wiele nauczyć. Bądź z nimi, zaproponuj wspólny spacer, wyjście na działkę, zapraszaj do wspólnych prac domowych.

Janpol

Czas na hobby

Każdy człowiek ma jakieś ukryte talenty. A współczesne czasy na szczęście sprzyjają rozwojowi zainteresowań. Warto więc poświęcić nieco czasu na realizację swoich pasji. Hobby bowiem pomaga racjonalnie zagospodarować każdy dzień, rozwija relacje interpersonalne, pomaga w samoakceptacji. Zachęcamy więc do przeanalizowania zajęć, które przynoszą Ci satysfakcję. To najwyższy czas, aby pokazać światu swoje dzieła, wcielić w życie uśpione pomysły.

Janpol

Radosna forma ruchu

Tańcz! Taniec jest naturalną formą ruchu, a dzięki obcowaniu z muzyką uwalniają się endorfiny (hormony szczęścia). Nigdy nie jest za późno na lekcje tańca. Zaplanuj w najbliższym czasie wyjście na wieczorek taneczny, albo po prostu włącz ulubioną muzykę i zaproś znajomych na małą prywatkę.

Źródło: Janpol