Marek Siergiej-Prezes  Promotechu

foto: Promotech

Konto usunięte

Konto usunięte

29 maja 2017, 06:30

Promotech w gronie Innowatorów Dziesięciolecia

Promotech, białostocki producent narzędzi elektromagnetycznych i automatów spawalniczych, zdobył tytuł Innowatora Dziesięciolecia w jubileuszowym rankingu podlaskich firm - Innowacje 2016.

Głównym celem konkursu jest pokazanie nowatorskich rozwiązań (produktowych, usługowych, organizacyjnych, ale też rozwiązań cyfrowych i społecznych) zastosowanych w podlaskich przedsiębiorstwach w roku 2016 i ich promocja. Po raz pierwszy w 10-letniej historii konkursu  kapituła konkursu wyłoniła też grono Innowatorów Dziesięciolecia, w którym znalazły się firmy wspierające przez te lata konkurs w promowaniu nowatorskiego podejścia do biznesu. To technologicznie rozwinięte tuzy podlaskiej gospodarki, uhonorowane za całokształt proinnowacyjnych działań - Promotech, AC SA, Automatyka Pomiary Sterowanie SA, ChM, Centrum Informatyki ZETO, Grupa Mlekovita, Malow, Plum, Pronar Narew i SaMASZ.

Promotech był wielokrotnym laureatem rankingu, a w edycji 2011 r. został uhonorowany także nagrodą specjalną Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.  

- Promotech, od początku swojego istnienia to firma stawiająca na innowacyjność – mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu. - Chcemy, aby nasze produkty posiadały nie tylko unikalną funkcjonalność i oryginalny design, ale by również spełniały najwyższe standardy dyktowane przez rynek. By osiągnąć cele, niemal ciągle modernizujemy nasz park maszynowy, ulepszamy organizację i procesy pracy. Staramy się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby rynkowe,  dbając przy tym o koszty produkcji,  tak by oferować naszym klientom produkty unikalne, na które mogą sobie pozwolić.

W panelu dyskusyjnym podczas konkursowej gali uczestniczył także założyciel i współwłaściciel Promotechu – Zbigniew Gołąbiewski, który opowiadał o wyzwaniach, na jakie napotykają konstruktorzy innowacyjnych urządzeń. Był też żywym przykładem na poparcie panelowej tezy - „Innowacje nie mają peselu”, jako że zakładał firmę w wieku 47 lat, a i teraz ma głowę pełną nowych pomysłów, o których dyskutuje z młodszymi konstruktorami.   

Organizatorami corocznego plebiscytu są Kurier Poranny, portal Strefa Biznesu i białostocki oddział NOT.

Źródło: Promotech