Beauty Shot

foto: Lacoste

Miłosz Zieliński

Miłosz Zieliński

28 października 2016, 06:30

Koszulkowy wzór L.12.12 w damskiej kolekcji zegarków Lacoste

Dwa lata po wprowadzeniu męskiej kolekcji zegarków Lacoste inspirowanej kultową koszulką polo z krokodylem, francuska marka prezentuję analogiczną linię, ale w wersji dla kobiet. „To suit every mood” czyli zgodnie z filozofią Lacoste – aby zaspokoić każdy nastrój, osobowość czy okazję, linię przygotowano w 5 wariantach kolorystycznych.

89 lat  temu - dokładnie w 1927 roku, Rene Lacoste ojciec i założyciel francuskiego domu mody, jeszcze jako tenisista po raz pierwszy pojawił się na korcie w zaprojektowanej przez siebie koszulce polo. Od tamtego momentu jest ona najbardziej charakterystycznym elementem garderoby marki. To właśnie wzór tkaniny stał się inspiracją dla stworzenia linii zegarków L.12.12. Najnowsza propozycja w wersji dla kobiet to 5 czasomierzy w kolorach czarnym, białym ze złotymi elementami, białym z elementami srebrnymi, turkusowym oraz purpurowym. Każdy model charakteryzuje się jednolitą barwą kopert, tarcz oraz pasków, co daje efekt prostego i „czystego” designu. Elementem, który bezpośrednio nawiązuje do kultowej koszulki z kołnierzykiem jest silikonowy pasek. Umieszony na nim wzór odzwierciedla teksturę tkaniny, z której wykonana jest koszulka. Co więcej, kombinacja delikatnych wyżłobień oraz lekko zmatowionej kolorystyki dodatkowo „podkręca” wrażenie jakoby paski wykonane były z dzianiny. Od męskiej kolekcji różni je jeden kluczowy element – wielkość. Kopery zegarków dla panów mierzą 44mm, a nowości dla kobiet 38mm.

 

Pierwsza koszulka polo L.12.12 została zaprojektowana dla mężczyzny. Jednak jej wyjątkowość szybko doceniły również kobiety. W temacie zegarków historia niemal się powtarza. Po sukcesie męskiej linii czasomierzy, projektanci postanowili przygotować akcesoria stricte dla pań, ale o właściwych dla nich, wyważonych gabarytach. Damska linia zegarków L.12.12 tak samo jak koszulka polo jest „zabarwiona” casualowym stylem i świetnie spisze się w mniej oficjalnych stylizacjach każdego dnia.

 

 

Zegarki dostępne w sieci salonów Time Trend oraz u partnerów handlowych firmy ZIBI.

Cena zegarków : 535 – 585 zł.  

Źródło: Free PR