newss.pl L

newss.pl L

13 czerwca, 16:00

CL3010 kosiarka akumulatorowa BLAUPUNKT - zawsze idealnie przystrzyżony trawnik

Kosiarka jest przydatnym urządzeniem, które pozwala dbać o wygląd i stan trawnika.Zasilanie akumulatorowe dodatkowo wspiera też starania w trosce o środowisko, bowiem nie potrzebują one do pracy benzyny ani oleju, co oznacza mniej szkodliwych emisji. Brak konieczności podłączenia do gniazdka prądu, jak w przypadku kosiarek zasilanych sieciowo, daje większą swobodę ruchu podczas koszenia trawy i jest kolejną zaletą tego rozwiązania.

Kosiarka akumulatorowa CL3010 marki BLAUPUNKT z  silnikiem bezszczotkowym i 30-litrowym koszem jest lekka, zwrotna i poręczna w pielęgnacji przydomowych trawników. Szerokość koszenia 33 cm jest wystarczająca, aby zadbać o małe i średnie przydomowe ogrody. Zakres cięcia wysokości koszenia 25 - 75 mm jest regulowany centralnie. Średnice kół 14 i 16,5 cm umożliwiają sprawne i stabilne prowadzenie kosiarki.

Model CL3010 został wyposażony w funkcję mulczowania trawy, użytkownik ma zatem możliwość wyboru: trawa zbierana jest do pojemnika lub rozdrabniana i rozrzucana na trawnik. Wybierając drugą metodę zmniejszamy potrzeby trawnika w zakresie nawożenia, sporą część składników odżywczych rośliny otrzymują z rozłożonego pokosu. Dodatkowo mulcz chroni glebę przed nadmierną utratą wilgoci poprzez ograniczenie parowania wody z powierzchni gleby. Metoda ta jest przyjazna środowisku.

Zastosowanie w tej kosiarce akumulatorów z serii OneDNA 18V zapewnia możliwość korzystania ze wspólnego źródła zasilania dla wszystkich narzędzi ogrodowych i elektronarzędzi dostępnych w portfolio marki BLAUPUNKT.

W zestawie wraz z kosiarką znajduje się instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna.

BLAUPUNKT / 2N-Everpol

press box

Źródło: Newss.pl