Konto usunięte

Konto usunięte

17 lipca 2020, 07:30

Vienna Life z wyróżnieniem w konkursie „Techno Biznes 2020” za e-platformę z e-podpisem

Vienna Life jako pierwsza na rynku ubezpieczeń życiowych, w 2019 r. wprowadziła e-podpis – nowoczesne rozwiązanie w systemie do zawierania umów eWniosek. Usługa została doceniona w konkursie Gazety Bankowej w kategorii „Ubezpieczenia” za najciekawsze i najbardziej innowacyjne, już wprowadzone w życie rozwiązanie.

Z danych podanych w maju br. przez EY wynika, że 38% klientów, w celu wyszukiwania odpowiedniej polisy, korzysta jedynie z kanałów tradycyjnych, 27% wykorzystuje do tego tylko kanały cyfrowe, a 35% łączy obie te możliwości[1]. Koronawirus przyspieszył cyfryzację procesów, która miała nastąpić dopiero za kilka lat. Wyniki Global Capital Confidence Barometer nie pozostawiają złudzeń: co trzecia firma już teraz wie, że zdynamizuje transformację cyfrową i choć w branży ubezpieczeń zmiany te zachodziły stosunkowo powoli, to towarzystwa coraz prężniej działają w tym obszarze.

- W Vienna Life stawiamy na procesy sprzedażowe, które łączą wygodę i cyfryzację z pozaubezpieczeniowymi potrzebami i przyzwyczajeniami klienta. Dlatego w zeszłym roku, jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeń na życie, udostępniliśmy możliwość podpisywania umów ubezpieczeniowych z wykorzystaniem właśnie podpisu elektronicznego. W związku z tym jeszcze przed wybuchem pandemii mieliśmy narzędzia, które umożliwiają naszym klientom i agentom działania online.  Już od połowy 2019 roku nasze ubezpieczenia można zawrzeć zdalnie, korzystając z usługi e-Podpis – komentuje Jarosław Krasowski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group. 

Rozwiązanie to, będące efektem współpracy Vienna Life z firmą Autenti, pozwala zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie z wykorzystaniem zaawansowanego podpisu elektronicznego przez Internet. Jest to możliwe poprzez platformę do podpisywania dokumentów online.

- W ciągu ostatniego roku wprowadziliśmy szereg zmian na naszej platformie eWniosek, umożliwiającej wybór ubezpieczenia oraz wypełnienie wniosku w sposób wygodny i intuicyjny. Dzięki wdrożeniu
e-podpisu, proces zawarcia umowy ubezpieczenia na życie może odbywać się na odległość, bez konieczności wysyłania dokument
ów pocztą lub kurierem. Cieszymy się, że nasza usługa została doceniona przez naszych klientów, a także zyskała wyróżnienie w konkursie Gazety Bankowej – dodaje Krasowski.

Konkurs Techno Biznes organizowany jest przez Gazetę Bankową już od trzynastu lat. Co roku, nagradzane są w nim rozwiązania technologiczne sektora bankowości, ubezpieczeń i przemysłowego, które już teraz mają realny wpływ na kształtowanie rzeczywistości biznesowej, lub posiadają znaczący potencjał do kreowania jej w przyszłości. Wykorzystanie podpisu elektronicznego na platformie eWniosek Vienna Life zostało docenione w kategorii konkursowej „Lider 2019”.

Vienna Life pracuje nad wdrożeniem kolejnych rozwiązań technologicznych, które ułatwią pośrednikom proces sprzedaży na odległość. W najbliższym czasie chce zaproponować im m. in. nowe narzędzia weryfikacji tożsamości oraz nową platformę online ułatwiającą budowanie długotrwałych relacji z klientami, również na odległość.

 

[1]https://www.ey.com/pl_pl/news/2020/05/badanie-ey-jak-polacy-kupuja-ubezpieczenia

 

Źródło: Redakcja PR