Konto usunięte

Konto usunięte

22 lipca 2020, 07:00

Linia KAPITALna+ w Vienna Life pomoże w długoterminowym oszczędzaniu

Większość Polaków do tej pory odkładała pieniądze na krótkoterminowe wydatki konsumpcyjne. Koronawirus oraz obawy przed drugą falą pandemii zweryfikowały jednak nasze podejście do finansów. Zaczynamy poszukiwać narzędzi pozwalających gromadzić kapitał na przyszłość oraz budować zabezpieczenie finansowe.

Jeszcze z zeszłorocznego raportu Związku Banków Polskich wynikało, że co czwarty Polak odkłada na podróże, a co piąty na zakup produktów lepszej jakości niż te posiadane dotychczas. Kolejne 16 proc. badanych chciałoby zgromadzić odpowiednie fundusze, by móc zapewnić najwyższy poziom edukacji swoim dzieciom lub wnukom[1].  Koronawirus oraz obawy przed drugą falą pandemii zweryfikowały jednak nasze podejście do finansów. Jak wynika z najnowszego raportu ARC Rynek i Opinia, najbardziej widoczną zmianą jest odejście od planowania podróży zagranicznych (tak twierdzi 56 proc. respondentów), oszczędzanie pieniędzy na gorsze czasy (42 proc.) i rezygnacja z zakupu biletów na wydarzenia kulturalne (36 proc.)[2]. Epidemia spowodowała ograniczenie konsumpcji i zwiększenie skłonności do oszczędzania.

- Gromadzenie większego kapitału to zadanie długoterminowe. Dlatego przy braku odpowiednich narzędzi, które pomogą nam w łatwy i przemyślany sposób oszczędzać, często z czasem tracimy motywację i dyscyplinę w gromadzeniu środków. Chcąc wpierać konsumentów, zwłaszcza w czasie niepewności gospodarczej wywołanej pandemią COVID-19, Vienna Life stara się oferować rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Jednym z takich rozwiązań jest Linia KAPITALna+, która pozwala gromadzić oszczędności regularnie i bez konieczności dużych wyrzeczeń – mówi Jarosław Krasowski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Vienna Life TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

Linia KAPITALna+ w dwóch odsłonach

Linia KAPITALna+ to produkt, który daje możliwość jednoczesnego oszczędzania na wymarzone cele oraz ubezpieczenia na życie. Rozwiązanie dostępne jest w dwóch wariantach – KAPITALna Firma+
i KAPITALny Cel+.

Eksperci Vienna Life wskazują, że klienci często poszukują produktów, które umożliwią im regularne odkładanie na wybrany cel, a przy tym dają od razu dodatkowe korzyści. Linia KAPITALna+ pozwala ubezpieczyć się na życie, ale ułatwia też gromadzenie kapitału. Dzięki comiesięcznym, regularnym wpłatom, gromadzone środki mają szansę pracować, także w środowisku rekordowo niskich stóp procentowych. Minimalna wysokość składki to 300 zł, maksymalna 2000 zł.

KAPITALny Cel+ przeznaczony jest dla osób prywatnych, które chcą zapewnić bezpieczeństwo finansowe sobie i bliskim. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy w przyszłości marzą o dalekiej podróży, zakupie własnego mieszkania lub wsparciu finansowym swoich dzieci. Natomiast drugi wariant linii KAPITALNa + (KAPITALna Firma+) często wybierany jest przez pracodawców, jako jeden z benefitów dla pracowników.

-  Wielu pracowników czuje się obecnie niepewnie na rynku pracy. Zaoferowanie przez pracodawcę dodatkowego ubezpieczenia z jednoczesną możliwością oszczędzania, może pomóc w zapewnieniu komfortu i pewności. Ponadto gromadzony kapitał oraz ochrona ubezpieczeniowa zapewnią środki do życia nawet w przypadku utraty pracy. Przede wszystkim jednak Kapitalna Firma+ to znakomity sposób, by docenić pracowników i wzmocnić ich lojalność wobec firmy – dodaje Jarosław Krasowski.

Świat funduszy inwestycyjnych

Rekordowo niskie stopy procentowe, przekładające się na bliskie zeru oprocentowanie lokat spowodowały wzrost zainteresowania funduszami inwestycyjnymi. W czerwcu br. wpłaty na konta funduszy inwestycyjnych wyniosły 2,6 mld zł i jest to najlepszy wynik od 5 lat.[3] Jak podają Analizy.pl, największym zainteresowaniem cieszyły się fundusze dłużne w tym fundusze papierów korporacyjnych.

Produkty z rodziny linia KAPITALna+ oferują dostęp do 3 funduszy zarządzanych przez ekspertów Vienna Life oraz kilkudziesięciu innych funduszy, zarówno polskich jak i zagranicznych. Klienci mają możliwość zmiany strategii inwestycyjnej w dowolnym czasie trwania umowy. Dzięki konstrukcji UFK (Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe) przenoszenie środków pomiędzy funduszami nie podlega 19% podatkowi od zysków kapitałowych, który jest odroczony – cała kwota jest inwestowana i pracuje na wynik aż do momentu, kiedy wartość wypłacanych środków przekroczy wartość wpłacanych składek.

Vienna Life gwarantuje łatwy dostęp do produktów poprzez platformę online. Bez wychodzenia z domu klient może samodzielnie zarządzać swoją polisą. Ponadto ubezpieczyciel oferuje bezpłatne narzędzia inwestycyjne – Rebalancing oraz Fund Alert. Rebalancing cyklicznie aktualizuje strukturę portfela, a tym samym ekspozycję na ryzyko, zgodnie z przyjętą przez klienta długoterminową strategią inwestycyjną. Fund Alert natomiast powiadamia klienta o przekroczeniu progu procentowego określonego dla danego funduszu - zarówno dla dodatnich, jak i ujemnych wartości, dzięki czemu pozwala szybciej reagować na spadki oraz wzrosty na rynku.

 

***

 

[1] https://www.zbp.pl/getmedia/31bb4754-9b7e-40d7-867b-2c52d3c10508/ZBP_InfoKredyt_2019_edycjaV_POPR5

[2] https://www.rp.pl/Gospodarka/307089895-Polacy-gotowi-nadrugi-atak.html

[3] https://businessinsider.com.pl/finanse/czerwiec-rekordowym-miesiacem-dla-funduszy-inwestycyjnych/z8hvm4v

Źródło: Redakcja PR