newss.pl L

newss.pl L

15 maja 2021, 07:00

Zakończenie etapu zgłoszeń do konkursu POiD Building Awards 2021

Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów.
Pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 to inicjatywa, której celem jest prezentacja ciekawych realizacji, w których wyroby stolarki otworowej odgrywają ważną rolę, stając się wskazówką i inspiracją dla działających i przyszłych architektów, czy inwestorów.

Do konkursu zgłoszono blisko 60 realizacji. Producenci oraz dostawcy komponentów zgłaszali obiekty w kategoriach: okna, drzwi i bramy garażowe, fasady oraz automatyka i smart home wykorzystane w 3 typach obiektów: w budynku indywidualnym, w budynku wielomieszkaniowym i w budynku użyteczności publicznej. Z niecierpliwością czekaliśmy na moment zakończenia etapu zgłoszeń konkursowych. Mieliśmy pewność co do zainteresowania taką formą prezentacji, ale poziom zgłoszonych obiektów naprawdę zaskakuje. Zgłoszone realizacje reprezentują przykłady zrównoważonego budownictwa na najwyższym poziomie, a stolarka odgrywa w nich wiodąca rolę jeśli chodzi o walory estetyczne ale przede wszystkim energooszczędność – mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku POiD oraz  komisarz konkursu.

Nowe spojrzenie na stolarkę otworową


Pierwsza edycja POiD Building Awards otwiera nowe możliwości dla branży. Firmy, które wzięły udział w konkursie mają pretekst do spojrzenia na swoją działalność w szerokim kontekście. To nie tylko porównanie do konkurencji, ale również analiza pod kątem innowacji, portfolio produktowego czy różnorodności.

Udział w konkursie pomaga firmom jeszcze lepiej zidentyfikować obszary wymagające ulepszenia ponadto pozwala poznać trendy, oczekiwania rynku, osiągnięcia konkurencji i wyzwania branży. To te elementy, które w ramach konkursu mogą okazać się bardziej wartościowe niż sama nagroda.

To o czym należy pamiętać to sama forma prezentacji wyrobów stolarki w wykończonych obiektach. Właśnie dzięki temu odbiorca końcowy (architekt, inwestor czy partner biznesowy), otrzymuje pełną informację o produkcie oraz jego zastosowaniu na konkretnych obiektach architektonicznych, co w znacznym stopniu wpłynąć może na decyzje wykorzystania danego produktu w projekcie, ale także na decyzje zakupowe klientów ostatecznych.  

Biblioteka POiD Building Awards

Konkurs pozwolił zgromadzić w jednym miejscu bazę świetnych przykładów na wykorzystanie wyrobów stolarki otworowej, w obiektach z całego świata. Wszystkie zostaną opublikowane w bibliotece konkursowej, gdzie odbiorcy będą mogli zapoznać się ze szczegółową specyfikacją produktów zastosowanych w danym budynku. Biblioteka konkursowa to dodatkowa forma promocji dla firm, które zdecydowały się na udział w konkursie, ale również baza wiedzy na temat najbardziej aktualnych rozwiązań technologicznych w zakresie stolarki otworowej. Biblioteka zostanie opublikowana tuż po zakończeniu obrad jury – komentuje Paweł Wróblewski.

Kolejny etap konkursu to ocena jury. Wyniki zostanę ogłoszone w czasie gali XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021 już 15 czerwca.

poid.eu /  TheImagine

Źródło: Newss.pl