newss.pl L

newss.pl L

23 września 2022, 16:00

Klimas Wkręt-met na targach BATIMAT 2022

Branże budownictwa i architektury przygotowują się do kolejnej edycji tragów BATIMAT. Wydarzenie odbędzie się od 3-6 października w Paryżu.Wśród wystawców nie zabraknie firmy Klimas Wkręt-met, która na rynku francuskim promuje swoją markę Klimas.  Lider technik zamocowań w Europie Środkowej i Wschodniej zaprezentuje bogate portfolio produktów, w tym elementy złączne, przeznaczone dla ekologicznego budownictwa z drewna czy systemów termoizolacji ścian.

Targi Batimat odbędą się po raz trzydziesty trzeci, po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią.  Będzie to kolejna okazja do międzynarodowej dyskusji na temat zmian, jakie musi podjąć branża budowlana w zakresie jej wpływu na zanieczyszczenie planety. Stąd w programie wydarzeń towarzyszących targom, znajdziemy wiele konferencji poświęconych niskoemisyjności. Wystawcy przygotowują prezentacje, w których pokażą najnowsze osiągnięcia, które są odpowiedzią na wyzwania zrównoważonego budownictwa.

Zrównoważone budownictwo – budownictwo teraźniejszości


Nie ulega wątpliwości że sytuacja ekologiczna na świecie wymusza na rządach, instytucjach, organizacjach, firmach i osobach myślenie o zmianach nie w kategorii zrównoważonej przyszłości, a zrównoważonej teraźniejszości. Poziom degradacji środowiska nie pozostawia czasu na dalsze przekładanie wprowadzania rozwiązań, którymi dysponuje dzisiejsze budownictwo. Zarówno producenci, dostawcy jak i projektanci już dziś posiadają zaplecze komponentów, które pozwalają na tworzenie ekologicznej rzeczywistości. Materiały te wytwarzane są zgodnie z normami, związanymi ze zrównoważonym rozwojem, głównie z recyklingu, zasobów odnawialnych o zmniejszonym wpływie na środowisko. Tegoroczne targi Batimat pokażą poziom zaawansowania technologii. - Z niecierpliwością czekaliśmy na możliwość zaprezentowania się profesjonalistom branży budowlanej i architektonicznej na rynku francuskim  – mówi Éric Canaguier Dyrektor Zarządzający Rynkiem Francuskim w Klimas Wkręt-met. - Jesteśmy świetnie przygotowani pod względem produktów, które stanowią odpowiedź na współczesne wyzwania. Nasi dotychczasowi klienci cenią je za tak ważną dla zrównoważonego budownictwa trwałość. Natomiast jako przedsiębiorstwo produkcyjne od kilku lat prowadzimy modernizację w celu zmniejszenia naszego śladu węglowego. Już dzisiaj nasze fabryki w Polsce dysponują nowoczesnymi, niskoemisyjnymi technologiami, nowoczesnymi elektro oszczędnymi wtryskarkami, a także piecami hartowniczymi, z których odzyskujemy ciepło do ogrzewania hal produkcyjnych. Prowadzimy również selektywną gospodarkę odpadami, połączoną z recyklingiem surowców – dodaje. Ekologiczny charakter przedsiębiorstwa odzwierciedla prezentacja produktów Klimas, które odpowiednio zintegrowane z konstrukcją, przyczyniają się do poprawy jej efektywności środowiskowej. Jest to zestaw produktów przeznaczonych zarówno do nowopowstałego budownictwa, jak również obiektów poddawanych termomodernizacji.

Klimas Wkręt-met w Paryżu

Klimas Wkręt-met od lat obecny na rynku francuskim za pośrednictwem sieci dystrybucji, od 2021 działa tu z własnym biurem w Poitiers, które realizuje zadania z zakresu sprzedaży i wsparcia technicznego. Październikowe targi Batimat w Paryżu są okazją do zaprezentowania, a tym samym budowania relacji i rozszerzania wpływów marki na tym rynku.

- To, czego szukamy na targach Batimat, to kontakt z potencjalnymi użytkownikami naszych rozwiązań. Targi dają wszelkie możliwości spotkania z ekspertami, którzy codziennie chcą podnosić standardy swoich produktów i usług. Nasze kompleksowe portfolio, które zaprezentujemy, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na rozwiązania, które ułatwiają i przyspieszają pracę, a tym samym pomagają zwiększyć jej wydajność. Ponadto trwająca renowacja i termomodernizacja obiektów napędza zapotrzebowanie na akcesoria montażowe, dlatego mocno promujemy takie rozwiązania, jak systemy zamocowań termoizolacji ścian czy systemy zamocowań lekkiej obudowy – komentuje szef francuskiego biura Klimas Wkręt-met.

Firma bardzo mocno skupia się nad rozwojem grupy produktów, przeznaczonych do bardzo popularnego we Francji budownictwa drewnianego. Chce w ten sposób zainteresować ten rynek wkrętami i łącznikami do konstrukcji drewnianych, których innowacyjna budowa jest dostosowana do najbardziej nowoczesnych technologii.

Targi Batimat odbędą się w dniach od 3 po 6 października 2022 w Paryżu, na terenie centrum kongresowego Parc des expositions de Paris-Nord Villepinte. Firma Klimas Wkręt-met zaprezentuje się na stoisku 4-B140.

https://www.wkret-met.com

Źródło: Newss.pl