newss.pl L

newss.pl L

6 października, 16:00

Inspirująca podróż do świata natury - Cerrad na Cersaie 2023

Gorąca atmosfera, owocne spotkania, niesamowici goście specjalni, a przede wszystkim dwie uroczyste premiery nowych kolekcji marek Cerrad i Cerrad x La Mania Home – tak upłynęło 5 dni z podczas tegorocznej, 40. już edycji Cersaie w Bolonii.Za nami 40. Edycja Międzynarodowych Targów Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek w Bolonii – Cersaie. W dniach 25-29 września b.r. odwiedzający targi goście mogli zapoznać się z produktami kreującymi nowe trendy w dziedzinie wykończenia powierzchni, wyposażenia łazienek, projektowania i planowania, spotkać się z licznymi wystawcami z 26 krajów oraz architektami, projektantami, wykonawcami i detalistami z całego świata. Była to także doskonała okazja, by poznać trendy i kierunki rozwoju, w jakich zmierzają producenci z branży, nowoczesne technologie produkcji oraz działania, jakie podejmują m.in. w celach proekologicznych. Od lat bowiem przestrzeń targowa w Bolonii jest doskonałym miejscem nie tylko do prezentacji nowości ofertowych, ale też innowacji w zakresie produkcji oraz zaprezentowania DNA marek, ich filozofii oraz podejścia biznesowego (CRS). Wśród 600 wystawców nie mogło zabraknąć marki Cerrad.

Stoisko Cerrad na Cersaie 2023

Uwagę zwiedzających przyciągnęło już samo stoisko. Ponad 400-metrowa przestrzeń ekspozycyjna z zapleczem zaprojektowana została tak, by w pełni zaprezentować wszystkie walory premierowych kolekcji – bliskich naturze i skupionych na budowaniu harmonijnej relacji człowieka ze światem przyrody. Stąd neutralna kolorystyka i minimalistyczne wzory wyeksponowanych na całych ścianach płyt wielkoformatowych budujące naturalny nastrój i intymny wręcz klimat. Sama przestrzeń stoiska, poza miejscami wspólnymi, podzielona została na boksy z nowymi kolekcjami płytek Cerrad. Osobną strefę uzyskały kolekcje Cerrad x La Mania Home, a w samym sercu stoiska stanęła piękna kuchnia wykonana z płytek ceramicznych. W takim otoczeniu miały miejsce oficjalne premiery obu kolekcji, którym towarzyszyły wydarzenia specjalne. „Create Experiences with Cerrad x La Mania Home”

26 września na stoisku marki uroczystą premierę miała druga już odsłona kolekcji Cerrad x La Mania Home i koncept HARMONY, który powstał we współpracy z Joanną Przetakiewicz, która osobiście uświetniła wydarzenie. Ta ikona mody, bizneswoman, założycielka Domu Mody La Mania w inspirującej rozmowie z dziennikarką Katarzyną Jaroszyńską przybliżyła wszystkim zgromadzonym gościom kulisy współpracy z marką Cerrad, opowiedziała o tym, co ją inspiruje na co dzień i jak powstało 5 najnowszych kolekcji z linii Harmony. Zgromadzeni goście mogli dowiedzieć się, że poprzednie kolekcje, pełne mocnych i żywych kolorów, odzwierciedlały ulubione destynacje podróżnicze Ambasadorki. W najnowszej kolekcji zaś Joanna Przetakiewicz powróciła do domu i natury, stawiając właśnie na harmonię człowieka z otaczającym go światem przyrody. - Nowe kolekcje są paleta? do stworzenia własnej, spokojnej przestrzeni, gdzie mamy po prostu poczuć się dobrze – wyznaje ambasadorka.

Następnie na scenie wystąpił kobiecy duet, który tworzy agencje? projektowo-kreatywna?, czyli JAM Kolektyw. Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska na co dzień projektują wnętrza prywatne i komercyjne, które łączy wykorzystanie naturalnych materiałów i kolorów ziemi. W swojej pracy często używają materialboardów, których wykonanie zaprezentowały na żywo, przygotowując je z wykorzystaniem kolekcji z konceptów Cerrad x La Mania Home. Dzień uświetnił wyśmienity poczęstunek spożywany w miłej atmosferze przy muzyce na żywo wykonywanej przez Tamarę Bleher i Jacka Brzeszczyńskiego.„Create Experiences with Cerrad”

Z kolei 27 września, w środę, premierowy pokaz miała najnowsza linia wzornicza Cerrad, także inspirowana naturą. W ten sposób zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami stoisko stało się wielką ekspozycją dla najnowszych 23. kolekcji Cerrad, które właśnie w Bolonii po raz pierwszy ujrzały światło dzienne. Są one hołdem złożonym naturze i jej ogromnej różnorodności. Kamień, marmur, drewno, cement/beton, trawertyn - to tylko niektóre inspiracje odzwierciedlone na grafikach. Każde jednak pozwala wprowadzić do domowej przestrzeni nutę elegancji połączoną z siłą natury. Motywy zaczerpnięte wprost ze świata przyrody dodają wnętrzom niepowtarzalnego klimat i ponadczasowego uroku. Zaś szeroka gama wykończeń powierzchni: matowe, satynowe, polerowane, nano-matowe oraz różnorodność formatów: od płytek o wymiarach od 60 x 60 cm do 120 x 280 cm i grubościach od 6 do 12 mm, pozwala dopasować je do bardzo zindywidualizowanych potrzeb. Zebrane opinie Gości i Klientów pozwolą nam podjąć decyzję, które z naszych propozycji pojawią się w ofercie katalogowej marki Cerrad.Gościem specjalnym tego dnia był prof. Jan Sikora, wykładowca na ASP Gdańsk, założyciel utytułowanej licznymi międzynarodowymi nagrodami pracowni Sikora Wnętrza. W swym wykładzie pt. „Projektowanie doświadczenia” architekt z właściwą mu charyzmą przybliżył historię płaszczyzny w sztukach pięknych i architekturze oraz naświetlił jej obecną rolę we wnętrzach. Nawiązał także do funkcji natury w ich aranżacji, podkreślając aspekt idei zrównoważonego projektowania i roli Cerrad w promowaniu proekologicznego podejścia do całego procesu. Także tego dnia nie obyło się bez wyśmienitego poczęstunku i towarzyszącej mu muzyki na żywo. Tym razem o oprawę muzyczną zadbał Grzech Piotrowski & Band. Wszystko to w wyśmienitej atmosferze sprzyjającej budowaniu pozytywnych relacji.

Wirtualny spacer po stoisku: https://my.matterport.com/show/?m=fSEcq2koRnUGrupa CERRAD
press box

Źródło: Newss.pl