newss.pl L

newss.pl L

18 kwietnia, 16:30

Instalacje fotowoltaiczne na dachach Aliplastu

16 kwietna 2024 odbyło się uroczyste uruchomienie instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu zakładu Aliplast.Jest to największa klejona instalacja fotowoltaiczna w Polsce.  Wydarzeniu towarzyszyła obecność Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka. 

Aliplast od lat prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, stawiając sobie za cel osiągnięcie neutralności środowiskowej. Jako jeden z największych producentów systemów i profili aluminiowych dąży do minimalizowania wpływu na środowisko i klimat. Spółka inwestuje w rozwiązania, które zmniejszają uzależnienie od energii ze źródeł kopalnych.

40 tys.m2 dachu , 6 miesięcy intensywnej pracy, 2.5 MW mocy, 19 falowników o mocy 125 kW, około 4500 modułów fotowoltaicznych o wadze 123 ton, konstrukcja o wadze 65 ton w skład, której wchodzi około 20 000 podkładek, przymocowanych do dachu poprzez zgrzanie nad nią łatki z membrany lub papy, moduły ułożone są na około 12 000 trójkątów konstrukcyjnych, całość instalacji została dostarczona w 15 transportach – to instalacja fotowoltaiczna w liczbach. I nie jest to jeszcze koniec, Spółka w przyszłości planuje zwiększyć.Podstawą modelu biznesowego Firmy jest zrównoważony rozwój, zarówno w zakresie oferty produktowej, jak i procesów produkcyjnych. To innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania optymalizujące procesy produkcyjne, zaawansowane systemy zarządzania, bezpieczne środowisko pracy, rozsądna polityka środowiskowa, zrównoważone wykorzystanie zasobów, przyjazna dla środowiska gospodarka odpadami i zapobieganie zanieczyszczeniom.

Inwestycja w  instalację fotowoltaiczną, to kolejny krok naszej firmy w kierunku osiągnięcia neutralności środowiskowej.

Aliplast

press box

Źródło: Newss.pl