newss.pl L

newss.pl L

13 października 2020, 07:30

UFO to, czy UTO? Skuter elektryczny ERL814 Blaupunkt

Skutery elektryczne to idealne rozwiązanie dla nie tylko mieszkańców dużych, zatłoczonych miast. Przydadzą się zawsze tam, gdzie niezbędne jest szybkie, wygodne i tanie dotarcie z punktu do punktu. Nowoczesna stylistyka czyni je dodatkowo stylowym środkiem transportu do pracy lub szkoły.


Niewątpliwą jego zaletą jest możliwość współpracy  z aplikacją mobilną Blaupunkt E-Mobilty, dostępną zarówno dla systemu operacyjnego Android, jak również iOS. Aplikacja ta została specjalnie zaprojektowana dla pojazdów elektrycznych marki Blaupunkt. Dzięki niej możesz w dowolnym momencie sprawdzić status Twojego pojazdu taki jak na przykład prędkość, stan naładowania akumulatora, aktualny przebieg, całkowity przebieg i wiele innych opcji.

Aplikacji można także użyć do dostosowania niektórych funkcji jazdy (w przypadku ERL814 może to być wybór trybu prędkości), zmiany nazwy i hasła pojazdu elektrycznego oraz zmiany jednostki prędkości. Poza tym, korzystając z aplikacji Blaupunkt E-Mobility, możesz skorzystać z funkcji diagnostyki systemu, aby sprawdzić stan techniczny pojazdu. Co więcej, aplikacja Blaupunkt E-Mobility może także rejestrować przebieg trasy i umożliwia przeglądanie wcześniej zapisanych tras.

Używając aplikacji użytkownik zyskuje jeszcze jedną bardzo ważną funkcję jaką jest blokada elektryczna, która umożliwia zablokowanie pojazdu. Dopiero po odblokowaniu urządzenia w aplikacji możliwe jest dalsze poruszanie się skuterem.

Dzięki silnikowi 300 W możliwie jest osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h, zaś trzystopniowa regulacja prędkości (3 biegi) umożliwia sterowanie tempem jazdy i pozwala dostosować ją do wieku i umiejętności kierującego, dzięki czemu podróż jest jeszcze bardziej bezpieczna. Komfortowym rozwiązaniem jest funkcja tempomatu, która utrzymuje stałą prędkość podczas poruszania się na dłuższych dystansach. Akumulator 10 Ah pozwala na przejechanie na pełnym naładowaniu baterii do 30 km. Zasięg ten uzależniony jest od obciążenia pojazdu oraz rodzaju nawierzchni, po której się poruszamy. Zarówno prędkość, jak i aktualny stan naładowania akumulatora możemy odczytać na dużym i czytelnym wyświetlaczu LCD.

Blaupunkt zadbał także o bezpieczeństwo użytkownika, wyposażając model ERL814 w przedni hamulec tarczowy oraz tylny hamulec elektryczny E-ABS, który zapewnia niezawodność w nagłych sytuacjach i pozwala uzyskać możliwie najkrótszą drogę hamowania. Duże 14’ pompowane koła dętkowe umożliwiają stabilną jazdę nawet po nierównościach. Komfortu podczas jazdy dopełnia wygodne siedzisko.

Widoczność i bezpieczeństwo na drodze gwarantuje przednie i tylne światło LED oraz dzwonek ostrzegawczy.

Intuicyjny mechanizm składania umożliwia złożenie pojazdu do niewielkich gabarytów, a zamontowane w podnóżkach kółka transportowe, zapewniają łatwe przemieszczanie się ze skuterem np. w środkach komunikacji miejskiej. Niewielkie wymiary pojazdu po jego złożeniu sprawiają również, że zmieści się on nawet do małego lub wypchanego po brzegi bagażnika. W skład zestawu wchodzi torba transportowa ułatwiająca przewożenie i przechowywanie pojazdu.
Maksymalne obciążenie skutera wynosi 100 kg, a czas potrzebny do pełnego naładowania baterii to około 5-6 h.

Składany skuter elektryczny ERL814 to gwarancja bezpiecznej i pełnej radości podróży!

Obejrzyj materiał, w którym znany i ceniony dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski rozmawia z naszym specjalistą o pojazdach elektrycznych. Pierwszy odcinek „UFO to czy UTO?” znajdziesz pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=dhEFt3UgOzs

Film reklamowy o skuterze https://youtu.be/FaOXLMWQB9g  

BLAUPUNKT / 2N-Everpol
press box

Źródło: PressNewss