newss.pl L

newss.pl L

5 lutego 2022, 06:00

Złote Serduszko nr 2 WOŚP wylicytowane przez Klimas Wkręt-met

Złote serduszko nr 2 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało wylicytowane przez Klimas Wkręt-met, lidera branży elementów złącznych w Europie środkowej i Wschodniej.Z roku na rok rosną emocje związane z finałami WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku i swoją działalnością wspiera oddziały szpitalne, kupując niezbędny sprzęt specjalistyczny. W ciągu wieloletniej działalności fundacja zebrała ponad półtora miliarda złotych. To doskonały wynik, który jest wspólną zasługą wszystkich darczyńców.

Tegoroczny 30. Finał WOŚP odbywał się pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Zebrane środki przeznaczone zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Zostaną zakupione angiografy dwupłaszczyznowe (do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci), oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki optycznej koherentnej tomografii dna oka, a także mikroskopy i stoły operacyjne. W finale wzięło czynny udział 120 tysięcy wolontariuszy i około 1700 sztabów w Polsce i 29 krajach świata. Zebrano ponad 130 milionów złotych, co stanowi nowy rekord. Licytacje online wciąż trwają, a ostateczną kwotę poznamy w marcu.

WOŚP jest szczególną inicjatywą, organizowana raz do roku z ogromnym rozmachem z jednej strony precyzyjnie określa swoje cele, z drugiej pod swoje skrzydła bierze szpitale całego kraju.

Dla Zarządu Wkręt-met Klimas coroczny udział w licytacji na rzecz WOŚP jest szczególnie ważny i stał się dla firmy tradycją. Dzięki tej akcji oddajemy swoje serca potrzebującym i możemy aktywnie wspierać chorych w ich walce. Życie i zdrowie są najważniejszymi wartościami

i jesteśmy dumni, że tak szczytna inicjatywa zagościła na stałe w naszej rzeczywistości. Nawiązując do misji naszej firmy deklarujemy, że MOCNI NA POKOLENIA, będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej! – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met.

Firma Klimas Wkręt-met chętnie bierze udział w działaniach charytatywnych. Wspierała m.in. budowę domu dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, realizowaną przez fundację Dom Oczami Brata. Angażowała się również w powstanie Domów Ronalda McDonalda, które pozwalają przeżyć trudny czas długiego leczenia i pobytu poza domem, rodzinom małych pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie, a obecnie wspiera ich działalność. Chętnie udziela się w wielu lokalnych akcjach społecznych. To niezwykle ważne aby w codziennej gonitwie poświęcić chwilę na bardzo ważną działalność dobroczynną, dzięki temu nasz świat staje się lepszy.

Link: https://licytacja.wosp.org.pl/


https://www.wkret-met.com

Źródło: Newss.pl