newss.pl L

newss.pl L

1 września 2022, 16:30

PGE Obrót zaprasza na "Elektromagnetyczne opowiadania"

Interaktywna przygoda łącząca naukę z zabawą, a także możliwość zwiedzania Muzeum Energetyki Podkarpackiej - to wszystko dostępne jest w ramach zajęć edukacyjnych organizowanych przez PGE Obrót, sprzedawcę energii elektrycznej z Grupy PGE.„Elektromagnetyczne opowiadania” to bezpłatne zajęcia edukacyjne organizowane przez PGE Obrót w Muzeum Energetyki Podkarpackiej. Do tej pory w spotkaniach wzięły udział m.in. grupy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

- Początek roku szkolnego to dobry moment, żeby zaplanować uczestnictwo w naszych zajęciach, które mogą być praktycznym wsparciem lub wstępem np. do lekcji fizyki. Uczestnicy w łatwy i przystępny sposób poznają tajniki elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki. Zajęcia prowadzą znani na Podkarpaciu popularyzatorzy nauki, którzy regularnie odświeżają prezentowany materiał i dostosowują go do wieku uczestników – mówi Mariusz Rędaszka, prezes zarządu PGE Obrót.

Po zajęciach, uczestnicy mogą zwiedzić muzeum, poznać archaiczny sprzęt, niegdyś codzienne narzędzia pracy elektryków oraz zobaczyć pamiątki z początków energetyki na Podkarpaciu. Każde z eksponatów kryje jakąś historię, co sprawia, że zarówno młodsi, jak i starsi zwiedzający Muzeum Energetyki Podkarpackiej odbywają ciekawą podróż w czasie.

Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieści się w siedzibie PGE Obrót w Rzeszowie przy ul. 8 Marca 6 i jest dostępne dla odwiedzających od poniedziałku do piątku. Jego zwiedzanie i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych jest darmowe. Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać na stronie www.pge-obrot.pl

PGE Obrót
press box

Źródło: Newss.pl