newss.pl L

newss.pl L

30 stycznia 2020, 06:00

TOP10 najlepiej sprzedających się filmów w 2019 roku

Polacy nadal chętnie kupują płyty z dobrym filmem. W zestawieniu najlepiej sprzedających się tytułów filmowych na DVD i Blu-Ray w 2019 roku większość pozycji zajmują zagraniczne produkcje.Na pierwszym miejscu znalazł się polski głośny film „Kler”.  W rankingu przygotowanym przez sieć MediaMarkt znajdziemy również najlepsze produkcje muzyczne oraz ekranizacje popularnych komiksów DC i Marvela.

Platformy streamingowe czy serwisy VOD szybko zyskują na popularności. Duża grupa miłośników dobrego kina nadal jednak wybiera filmy na płytach DVD i Blu-Ray.

Zestawienie najpopularniejszych w MediaMarkt płyt DVD i Blu-Ray otwiera „Kler”. Ogromne zainteresowanie milionów Polaków premierą kinową przełożyło się na sukces sprzedaży płyt DVD. Po raz pierwszy od wielu lat polski film fabularny był kupowany chętniej niż topowe produkcje kina akcji.

Na drugie miejsce zestawienia trafiła produkcja z kultowej serii „Gwiezdne Wojny”, co nie stanowi zaskoczenia dla fanów. Każdy część cyklu zawsze długo gościła w podobnych rankingach – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ubiegłoroczny lider „Ostatni Jedi” utrzymał wysoką - drugą pozycję. Fani galaktycznych podbojów chętnie kupowali także spin-off „Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie”, który znalazł się na ósmym miejscu.

W 2019 roku dużą popularność zyskały produkcje nakręcone na podstawie kultowych komiksów DC i Marvela. Film obrazujący losy grupy superbohaterów drugiego uniwersum, czyli „Avengers: Koniec Gry” uplasował się na trzeciej pozycji. Kolejne dzieło studia Marvel, czyli „Kapitan Marvel” zamyka dziesiątkę najlepszych filmów. Najpopularniejszym reprezentantem studia DC został natomiast „Aquaman”.

Ubiegły rok obfitował w ciekawe propozycje filmów muzycznych. „Bohemian Rhapsody”, czyli filmowa biografia zespołu Queen to produkcja, której wyjątkowe wydanie w książkowej formie z DVD trafiło na czwarte miejsce zestawienia. Tuż za nim uplasował się głośny obraz „Narodziny Gwiazdy” z Bradleyem Cooperem i Lady Gagą w rolach głównych. Historię trudnej miłości producenta i wschodzącej gwiazdy doceniono za muzykę, aktorski talent Lady Gagi oraz reżyserskie zdolności Bradleya Coopera.

Wszyscy entuzjaści magicznego świata „Harrego Pottera” mogli zanurzyć się w nim po raz kolejny dzięki serii spin-offów „Fantastyczne Zwierzęta”. Drugą część losów Newta Scamandera chętnie śledzili klienci MediaMarkt sięgając po DVD „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”.

Kolejnym polskim filmem obok „Kleru”, który znalazł się w rankingu, jest nagrodzona za reżyserię Złotą Palmą w Cannes „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Czarno-biały obraz tragicznej miłości, przedstawionej na tle Europy lat 50., znalazł się na dziewiątym miejscu zestawienia.

W 2020 roku czeka nas wiele ciekawych premier filmowych na DVD i Blu-Ray. Wśród nich już w styczniu brawurowy „Joker”, „Czarownica 2”, „Tenet” czy trzecia część „Psów” Pasikowskiego  – „W imię zasad”. Przed nami także nowe tytuły z DC i  Marvel Studios. Z niecierpliwością czekamy na te i inne premiery. – mówi Remigiusz Gruba z Działu Zakupów MediaMarkt.


TOP 10 najchętniej kupowanych filmów w sieci MediaMarkt w 2019 roku:

1. „Kler” + DVD - Alterdystrybucja
2. „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” – Galapagos
3. „Avengers: Koniec Gry”, Galapagos
4. „Bohemian Rhapsody” + DVD, Imperial Cinepix
5. „Narodziny Gwiazdy”, Galapagos
6. „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”, Galapagos
7. „Aquaman”, Galapagos
8. „Łotr 1: Gwiezdne Wojny – Historie”, Galapagos
9. “Zimna Wojna” + DVD, Alterdystrybucja
10. “Kapitan Marvel”, Galapagos

MediaMarktSaturn Polska
press box

Źródło: Newss