Kamila Górska

Kamila Górska

17 kwietnia, 17:30

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W efekcie tego, zmienia się owal naszej twarzy, skóra traci elastyczność, a zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne i pogłębiają się. Podpowiadamy, jak z pomocą nieinwazyjnej biostymulacji tkanek, przywrócić odpowiednie napięcie mięśni i odzyskać młodszy wygląd.

 

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W efekcie tego, zmienia się owal naszej twarzy, skóra traci elastyczność, a zmarszczki stają się coraz  bardziej widoczne i pogłębiają się. Podpowiadamy, jak z pomocą nieinwazyjnej biostymulacji tkanek, przywrócić odpowiednie napięcie mięśni i odzyskać młodszy wygląd.

 

Mięśnie młodości

 

Ludzka twarz ma około 70 mięśni, które pełnią kluczową rolę w podtrzymywaniu skóry, umożliwiając jej ruchy, w tym mimikę, wyrażającą emocje, a także wpływając na kształt twarzy. Wśród tych mięśni znajdują się m.in. mięśnie okolicy szpary powiek czy ust, jednak dla utrzymania młodego wyglądu szczególnie ważne są mięśnie szyi. Są to grupy mięśni zlokalizowane w okolicy kręgosłupa, mające bardzo duży wpływ na napięcie, jędrność i elastyczność skóry twarzy. Do tej grupy mięśni zalicza się również mięsień szeroki szyi, zwany mięśniem platysma, który odpowiada między innymi za ułożenie kącików ust.

Kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniego napięcia wspomnianych mięśni odgrywa kolagen, zwany również białkiem młodości.

 

 

Skąd bierze się naturalny kolagen w organizmie?

 

Kolagen jest białkiem stanowiącym istotną część tkanki łącznej w organizmie człowieka. Pierwszym etapem jego powstawania jest wytworzenie w fibroblastach prokolagenu, który można opisać jako krótkie włókna białkowe, łączące się i splatające w nieco dłuższe struktury. W dalszym etapie prokolagen ulega konwersji w tropokolagen – najmniejszą i najcenniejszą cząsteczkę kolagenu.

Warto zauważyć, że do 25 roku życia organizm produkuje około 3 kilogramów kolagenu rocznie. Po osiągnięciu tego wieku przez ludzki organizm, jego produkcja stopniowo maleje, a w okolicy 60 roku życia osiąga poziom krytyczny. Wspomniany zanik kolagenu prowadzi do zaburzeń w napięciu mięśni, a w konsekwencji do utraty jędrności i elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu.

 

 

Nieinwazyjna biostymulacja tkanek tropokolagenem

 

Obecnie, najpopularniejszymi trendami w odmładzaniu czy też opóźnianiu procesów starzenia, są zabiegi nieinwazyjne, w tym biostymulacja tkanek preparatami na bazie tropokolagenu. Biostymulacja najczęściej odbywa się w formie iniekcji, np. mezoterapii, a preparaty biostymulujące zawierają tropokolagen pochodzenia wieprzowego oraz bioflawonoidy takie jak hiperycyna, kwercetyna czy rutozyd, które dodatkowo chronią przed wolnymi rodnikami i działają przeciwzapalnie.

 

Badania potwierdzają, że tropokolagen wieprzowy jest biologicznie najbardziej zbliżony do ludzkiego, dzięki czemu nie wywołuje alergii, jest doskonale przyswajalny i nie powoduje reakcji immunologicznych.

Zabiegi na bazie tropokolagenu działają regenerująco na mięśnie twarzy i mięśnie szerokie szyi, przywracając ich prawidłowy tonus, czyli napięcie spoczynkowe mięśnia, właściwe dla danego obszaru. Iniekcje tropokolagenu podane np. do mięśnia platysma, poprawiają nie tylko wygląd szyi, ale także twarzy, ponieważ relaksując poddany zabiegowi mięsień, wpływamy automatycznie na wygląd okolicy z którą jest on anatomicznie powiązany, czyli dolne piętro twarzy, niwelując pojawiające się z wiekiem, tzw. „chomiki” czy opadające kąciki ust. Warto podkreślić, że tropokolagen jest wprowadzany bezpośrednio do mięśnia, ale dzięki swojej przenikalności działa dwutorowo – regeneruje zarówno poddany zabiegowi mięsień, jak i skórę w okolicy iniekcji.

Efekt serii zabiegowej utrzymuje się przez długi czas, a twarz wygląda na zrelaksowaną. Zregenerowany mięsień odzyskuje prawidłową strukturę, masę i napięcie. Przywrócenie funkcji mięśni mimicznych sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i gładka.

 

Tropokolagen - bezpieczny i skuteczny

 

Zabieg na bazie tropokolagenu jest oceniany jako małoinwazyjny, trwa zazwyczaj od 10 do 30 minut, a po jego wykonaniu możemy wrócić do wykonywania swoich codziennych zajęć. Sam tropokolagen jest bezpieczny ze względu na biokompatybilność i brak interakcji z innymi terapiami czy produktami medycznymi czy kosmetycznymi oraz nie powoduje działań niepożądanych.

Kuracje preparatami kolagenowymi są bezpieczne dla osób w każdym wieku. Polecane są nawet bardzo młodym kobietom jako zabieg profilaktyczny, opóźniający wiotczenie mięśni i degradację konstrukcji włókien podporowych twarzy, szyi i dekoltu.

 

 

 

Źródło: poradopdia