Konto usunięte

Konto usunięte

14 października 2021, 06:00

Busnex prezentuje polskim przedsiębiorcom elektryczne minibusy dostawcze EC35

Busnex, dostawca pojazdów elektrycznych, wyposażenia infrastruktury, a także autoryzowany przedstawiciel firm SERES i Yutong w krajach bałtyckich i Polsce, wprowadza do Polski nowy produkt zorientowany na klienta biznesowego – elektryczny minibus dostawczy DFSK EC35.

Przedsiębiorcy rozumieją, że przejście na elektryczny transport komercyjny jest nieuniknione, dlatego już teraz zaczynają inwestować w zmiany procesowe mówi Simonas Ramanauskas, dyrektor generalny firmy Busnex. Jest to powód, dla którego postanowiliśmy zaoferować rynkowi atrakcyjną alternatywę dla konwencjonalnych busów towarowych z napędem spalinowym - elektryczne minibusy EC35.

Przedstawiciele rządów w całej Unii Europejskiej planują wprowadzić strefy niskiej emisji zanieczyszczeń, w których ruch samochodów konwencjonalnych zostanie ograniczony lub całkowicie zakazany. Ograniczenia te są krokiem do realizacji jednego z najważniejszych celów Unii Europejskiej, jakim jest uczynienie Europy pierwszym kontynentem neutralnym klimatycznie i osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych (GHG) netto do 2050 roku.

Według Simonasa Ramanauskasa, firmy, które dostarczają towary lub usługi dla przedsiębiorstw i ludzi zlokalizowanych w centrach miast, nie będą mogły kontynuować działalności bez elektrycznego transportu towarowego. Ograniczenia prędzej czy później zostaną wprowadzone, dlatego firmy powinny już teraz zacząć aktualizować swoją usługową flotę dostawczą i przyzwyczajać się do specyfiki pracy z wykorzystaniem transportu elektrycznego. Przygotowując się do zmian z wyprzedzeniem, przedsiębiorstwa mogą uniknąć nagłych kosztów lub stagnacji w przyszłości.

Nowy elektryczny minibus EC35 posiada baterię o pojemności 38,7 kWh oraz silnik o mocy 80 KM. Minibus obsługuje szybkie ładowanie, w którym bateria jest ładowana w ciągu zaledwie 90 minut. W trybie normalnym bateria ładuje się w ciągu 7-8 godzin.

Całkowicie elektryczny DFSK EC35 to niezwykle kompaktowy i wydajny minibus, idealny do pracy w mieście. Pomimo dość kompaktowych wymiarów – 4500x1680x1985mm - EC35 jest niezwykle przestronny. Nominalne obciążenie pojazdu wynosi 1090 kg, a objętość przedziału ładunkowego to 4,8 m3.

 

O Busnex

Busnex jest firmą z siedzibą w UE, oferującą przyjazne dla środowiska rozwiązania w zakresie transportu i robotyki lotniczej. Firma reprezentuje liderów w branży ekologicznego transportu i robotyki, wprowadzając nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania na rynki Polski i krajów bałtyckich.

Busnex jest oficjalnym przedstawicielem wielu świadomych ekologicznie firm na Europę Środkową i Północną - Yutong, największego na świecie dostawcy autobusów, SERES, producenta inteligentnych pojazdów elektrycznych, Tiamaes, wiodącego dostawcy zintegrowanych rozwiązań dla ekologicznego transportu i innowacyjnego ładowania, poprzez ChargeNex, oraz Nordic DINO, światowego lidera w produkcji robotów do mycia samolotów.

Busnex jest częścią Avia Solutions Group, wiodącej globalnej grupy świadczącej usługi lotnicze i kosmonautyczne, posiadającej prawie 100 biur i zakładów produkcyjnych świadczących usługi i rozwiązania dla lotnictwa na całym świecie.

Źródło: Busnex