newss.pl L

newss.pl L

27 września 2019, 06:30

Niezwykłe roboty dla niezwykłych gości - relacja z IV Dni Otwartych ASTOR

W dniach 14-15 września przy ulicy Smoleńsk 29 w Krakowie blisko 1000(!) gości małych i dużych odwiedziło interaktywną wystawę robotyki. ASTOR Innovation Room został już po raz czwarty udostępniony mieszkańcom Krakowa.
Każdy, bez względu na wiek, mógł przyjść i zobaczyć pracę robotów z bliska. Dla zwiedzających gości dostępnych było 14 stanowisk z różnymi atrakcjami. Można było nauczyć się poruszać robotem rozdającym cukierki, przejechać wraz z grupką kolegów i koleżanek na robocie mobilnym MiR, zobaczyć świat przemysłu przez okulary VR, zaprogramować robota jeżdżącego po linii… każdy mógł znaleźć coś dla siebie.Nie lada atrakcją była zabawa w zbieranie pieczątek przy stanowiskach. Każdy, kto zdobył ich 10, otrzymywał dyplom oraz słodki upominek. Nasi goście wykazali się naprawdę niezwykłą wytrwałością, cierpliwie zdobywając kolejne pieczątki i z entuzjazmem walcząc o upragnioną dziesiątkę.Goście Dni Otwartych mogli również wziąć udział w warsztatach edukacyjnych z klockami LEGO, prowadzonych przez partnera Dni Otwartych – Robotek oraz zabawach integracyjnych Krainy Twórczości.Spore zainteresowanie najmłodszych wzbudziła także frezarka, dzięki której można było dostać breloczek z imieniem. Każdy uczestnik mógł samodzielnie wpisać swoje imię na panelu sterującym.Dziękujemy za to, że byliście z nami! Cieszymy się, że było Was tak wiele! W trakcie Dni Otwartych każdy mógł znaleźć dla siebie coś fascynującego. Jednemu spodobał się robot paletyzujący, innemu okulary VR, ktoś inny był zainteresowany warsztatami LEGO. Jak widać, robotyzacja czy automatyzacja mają różne oblicza, ale każdy może znaleźć dla siebie odpowiadającą mu działkę. Być może wśród naszych najmłodszych gości są przyszli automatycy? Mam taką nadzieję!
– podsumowuje Agnieszka Wojtaczka, organizatorka wydarzenia.Patronami medialnymi wydarzenia byli: Dziennik Polski oraz czasopisma i portale branżowe automatyki przemysłowej: Szef UR, Automatyka, Automatyka Online oraz Control Engineering.
                
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=zTxEC4nCccI

Lokalizacja ASTOR Innovation Room:

Parter budynku ASTOR Technology Park
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków
www.astor.com.pl/air 


Roboty znajdujące się w ASTOR Innovation Room można zobaczyć w każdy czwartek i piątek w godzinach 17.00-20.00 oraz w sobotę i niedzielę od 10.00-20.00 w witrynie i uruchomić zwykłym SMS-em. Szczegółowa, ale zarazem krótka instrukcja podana jest na ekranach w witrynie AIR - ul. Smoleńsk 29 w Krakowie. ASTOR zaprasza do zwiedzania wystawy także zorganizowane wycieczki ze szkół i przedszkoli – rezerwacja terminów odbywa się na stronie www.astor.com.pl/air 

ASTOR
press box

Źródło: NEWSS.PL