newss.pl L

newss.pl L

23 stycznia 2020, 11:30

Nawilżacz powietrza Blaupunkt model AHS701

Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach o niskiej wilgotności może prowadzić do wielu dolegliwości, włącznie ze zwiększoną podatnością na infekcje, natomiast jej zbyt duża ilość sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni.Urządzeniem, które zoptymalizuje poziom wilgotności powietrza w domu czy biurze, jest nawilżacz powietrza.

Model AHS701, dzięki wykorzystaniu funkcji Humidistat, która na bieżąco monitoruje poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniu, pozwala na stałe utrzymywanie optymalnej wilgotności powietrza w zakresie od 40% do 80%, w zależności od preferencji użytkownika. Umożliwia ona również wykorzystanie trybu automatycznego, który utrzyma wilgotność w zakresie 55%-68%.  Urządzenie cechuje się przy tym doskonałą wydajnością nawilżania na poziomie 350 ml/h. Utrzymanie parametrów wilgotnościowych na poziomie strefy komfortu znacząco wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców.
Cechą wyróżniającą AHS701 jest innowacyjny systemem napełniania zbiornika. W modelu tym wodę wlewamy do pojemnika od góry, a nie jak w większości urządzeń tego typu, przez otwór umieszczony na spodzie. Nie ma więc konieczności obracania zbiornika do góry nogami, co przy napełnieniu go  4 litrami wody zdecydowanie ułatwia jego obsługę. Co więcej, pojemnik napełnić można na dwa sposoby: wyjmując go z urządzenia i podstawiając bezpośrednio pod kran lub wlewając do niego wodę np. z dzbanka filtrującego lub z butelki. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że nawilżacz ten jest niezwykle wygodny w użyciu i łatwy w czyszczeniu.

Zapewnienie optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu i prosta obsługa to nie wszystko, co potrafi to urządzenie. Nawilżacz AHS701 wyposażony został bowiem w 2-stopniowy system oczyszczania powietrza oraz możliwość zastosowania aromaterapii. Dzięki zastosowaniu olejków eterycznych na bazie wody, w mieszkaniu z pewnością poczujemy przyjemny zapach. Terapia zapachem to także doskonałe dopełnienie innych typów kuracji, dzięki której można zniwelować stres, poprawić nastrój, wyciszyć organizm. Wystarczy w dedykowanej przystawce umieścić kilka kropli olejku na bazie wody, włączyć urządzenie i korzystać z dobrodziejstwa jakim jest aromaterapia.

Zastosowany przez producenta filtr HEPA H13 zatrzymuje aż 99,95% zanieczyszczeń i pyłów PM 2,5 i PM 10, co sprawia, że model ten jest doskonałą propozycją dla alergików i osób z problemami układu oddechowego. Natomiast jonizator uzupełnia niedobór jonów ujemnych w powietrzu, przez co sprawia, że staje się ono rześkie i świeże, ograniczając jednocześnie liczbę pyłków, bakterii i roztoczy. Zwiększenie ilości jonów ujemnych niweluje również nieprzyjemne zapachy unoszące się w pomieszczeniu.

Ten podwójny system oczyszczania gwarantuje, że powietrze, które wydobywa się z nawilżacza ma nie tylko właściwy poziom wilgotności, ale jest również pozbawione wszelkich zanieczyszczeń i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Wbudowany wyświetlacz LED z panelem dotykowym informuje o wilgotności względnej oraz aktualnej temperaturze panującej w pomieszczeniu, a 10-godzinny timer pozwala na ustalenie czasu pracy nawilżacza. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania łatwo i bezproblemowo można zaprogramować działanie urządzenia, a pilot zdalnego sterowania pozwala na zmianę parametrów  bez konieczności podchodzenia do nawilżacza. Zbiornik na wodę o pojemności 4 l gwarantuje długi czas pracy po jednorazowym napełnieniu.

Możliwość wyłączenia wyświetlacza i cicha praca urządzenia (nieprzekraczająca 35 dB) sprawiają, że  nawilżacz może pracować również nocą i zapewnić komfortowy, zdrowy sen wszystkim domownikom.

Zastosowanie filtra żywicznego zmniejszającego twardość wody sprawia, że użytkownik nie musi martwić się o osady wapienne na podłodze i meblach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia. Filtr ten wymieniać należy po 3-6 miesiącach użytkowania nawilżacza (dostępny w sprzedaży jako akcesorium ACC048).

Funkcje i specyfikacja:


System napełniania zbiornika od góry, wygodny i łatwy w czyszczeniu
Wyświetlacz LED z panelem dotykowym
Filtracja powietrza przez filtr HEPA H13
Funkcja aromaterapii i jonizacji
Funkcja utrzymywania stałej wilgotności Humidistat w zakresie 40-80%
10-godzinny timer
Pilot zdalnego sterowania
Funkcja termometru
Tryb pracy nocnej
Maksymalna wydajność nawilżania: >350 ml/h
Filtr żywiczny zmniejszający twardość wody
Bardzo cicha praca (głośność poniżej 35 dB)
Pojemność zbiornika na wodę: 4 l
Wytrzymały przetwornik ze szkliwionej ceramiki
Zasilanie: 220-240 V ~ 50/60 Hz, moc: 105 W
Wymiary: 22 x 22 x 39,7 cm
Waga: 2,0 kg
Kod EAN: 5901750503856

Sugerowana cena detaliczna:  349 zł

BLAUPUNKT / 2N-Everpol
press box

Źródło: PRESSNEWSS