newss.pl L

newss.pl L

9 maja 2020, 06:00

OKNOPLAST Running Team po raz kolejny pobiegł w charytatywnym biegu Wings for Life

Trzeci rok z rzędu przedstawiciele grupy biegowej OKNOPLAST Running Team pobiegli w charytatywnym biegu Wings for Life. Tym razem jednak ze względu na pandemię bieg odbywał się w wyjątkowej i odmiennej formule. Cel pozostał jednak ten sam – pomoc chorym.

Wings for Life to wyścig charytatywny o unikatowej formule. Dotychczas biegacze gromadzili się na 6 kontynentach w ponad 200 lokalizacjach w biegach masowych. Wszystko to po to by ruszyć w tym samym momencie. Ich zadaniem była jak najdłuższa ucieczka przed goniącym ich samochodem-metą, który z biegiem czasu przyspieszał.

Tym razem jednak, ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia, formuła uległa metamorfozie. Mianowicie wszyscy uczestnicy biegli indywidualnie z dowolnego miejsca na Ziemi, łącząc się z aplikacją mobilną w telefonie i uciekając przed wirtualnym samochodem. Najlepszy reprezentant OKNOPLAST Running Team, Wojciech Baran przebiegł ponad 50 km.

Jesteśmy dumni, że nasi pracownicy reprezentujący grupę biegową OKNOPLAST Running Team pomimo odmiennej formuły, dostosowali się do zmiany i po raz kolejny stali się częścią tego wyjątkowym biegu. Najważniejszy w całym biegu jest oczywiście cel, którym jest pomaganie chorym, jednak przebyty dystans naszych reprezentantów, Wojtka i Arka naprawdę robi wrażenie. – mówi Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu w Grupie OKNOPLAST.

OKNOPLAST Running Team to grupa biegowa składająca się wyłącznie z pracowników podkrakowskiego producenta okien i drzwi. Zainicjowana trzy lata temu przez przedstawicieli firmy, regularnie angażuje się w biegi charytatywne jak np. Bieg Wielkich Serc WOŚPu czy Kraków Business Run. Biegacze grupy mogą także pochwalić się wieloma sukcesami indywidualnymi jak chociażby ubiegłoroczne zwycięstwo wspomnianego Wojciecha Baran w wiedeńskiej edycji Wings for Life.

OKNOPLAST
press box

Źródło: PressNewss