newss.pl L

newss.pl L

17 lutego, 12:00

Roca oficjalnym sponsorem Alinghi Red Bull Racing podczas 37. regat America's Cup w Barcelonie

Wspierając zespół Alinghi Red Bull Racing, Roca podkreśla swoje zaangażowanie w inicjatywy oparte na współpracy i wspólnych wartościach.

Oczekuje się, że 37. edycja America's Cup jako wydarzenie o znaczeniu globalnym, będzie miało znaczący wpływ na międzynarodową promocję Barcelony. To z pewnością jedna z największych imprez tego typu w ostatnich latach w tym regionie. 

Roca, światowy lider w projektowaniu i produkcji rozwiązań łazienkowych, z przyjemnością ogłasza, że została oficjalnym sponsorem teamu Alinghi Red Bull Racing w 37. regatach America's Cup. Odbędą się one w Barcelonie i potrwają od sierpnia do października 2024 roku. Ta współpraca stanowi wyraz ważnego partnerstwa pomiędzy dwoma podmiotami dążącymi do doskonałości.

Alinghi Red Bull Racing to szwajcarski zespół łączący wyjątkowe żeglarskie doświadczenie z  technologicznym mistrzostwem. Odzwierciedla to zaangażowanie Roca w wyjątkową jakość i wydajność. Roca wierzy we współpracę z firmami o podobnych poglądach, będącymi liderami w swoich dziedzinach, co podkreśla jej zaangażowanie w zapewnianie najlepszych doświadczeń w łazience.
 
- Podzielamy dążenie Roca do perfekcji, chęć ciągłego doskonalenia oraz zaangażowanie w innowacje i zrównoważony rozwój. To kluczowe filary naszych działań. Dlatego jesteśmy idealnymi partnerami w wydarzeniu o tak bogatej historii i prestiżu jak America’s Cup, które po raz pierwszy odbędzie się w Barcelonie - mówi Michel Hodara, co-general manager Alinghi Red Bull Racing.

Alinghi Red Bull Racing w tym roku będzie uczestniczyć także w regatach Youth America's Cup oraz Puig Women's America's Cup. To zaangażowanie daje Alinghi Red Bull Racing i Roca wyjątkową okazję do zdobycia tytułu mistrza w trzech kategoriach 37. America's Cup, wspierając sport kobiet i rozwój następnego pokolenia gwiazd żeglarstwa.    

Wyjątkowa szansa: ambitna podróż Barcelony z 37. regatami America's Cup

America's Cup 2024 to wydarzenie wieloaspektowe, które ma znaczący wpływ na sektor technologiczny, sportowy i żeglarski.  W tym sensie Port Vell w Barcelonie postrzega America's Cup jako szansę na wsparcie innowacji i zrównoważonego rozwoju, który generuje pozytywne wyniki gospodarcze i społeczne.

Specjaliści szacują, że efekty tego wydarzenia będą odczuwalne w obszarach sportu, środowiska, nauki i badań oraz innowacji technologicznych. America's Cup promuje dostęp do żeglarstwa, pielęgnuje związane z nim postawy i wpaja kierujące nim wartości. Barcelona postrzega zaś siebie jako globalne centrum badań i ochrony środowiska morskiego, korzystające ze swoich uniwersytetów i organizujące międzynarodowe konferencje. Innowacje technologiczne są dziś podstawowym zasobem napędzającym postęp niebieskiej gospodarki i promującym lokalny wzrost gospodarczy związany z morzem.

- Jesteśmy dumni, że Barcelona jest gospodarzem 37. edycji America's Cup. Tym bardziej cieszy nas to, że przyczyniamy się do sukcesu tego wydarzenia poprzez współpracę z teamem o podobnych do naszych wartościach i wysokim potencjale - podkreśla Marc Viardot, Dyrektor Marketingu i Designu w Grupie Roca. - Współpraca z Alinghi Red Bull Racing pozwala nam wykorzystać wpływ i prestiż America's Cup do szerzenia przekazu o znaczeniu wspólnego działania dla bardziej zrównoważonej przyszłości – dodaje Marc Viardot.


Nowa generacja łazienek w sercu bazy żeglarskiego teamu

W ramach współpracy Roca wyposażyła bazę zespołu Alinghi Red Bull Racing zlokalizowaną w barcelońskim Port Vell w najbardziej zaawansowane rozwiązania marki, zapowiadając nową erę smart domów. Inteligentne toalety, baterie i prysznice marki zintegrowane są z Roca Connect, cyfrową platformą opartą na chmurze, która umożliwia kontrolę w czasie rzeczywistym produktów łazienkowych Roca. Dzięki Roca Connect szwajcarski zespół może rejestrować i monitorować istotne informacje i wzorce zachowań w łazienkach, wdrażając technologię IoT (Internet of Things), która doskonale wpisuje się w zrównoważone praktyki już wcześniej wprowadzone w siedzibie Alinghi Red Bull Racing. Celem tego wspólnego podejścia jest optymalizacja kosztów konserwacji i czyszczenia, przy jednoczesnym zachęcaniu do świadomego podejścia do oszczędzania wody.


O Alinghi Red Bull Racing

Po ponad dziesięciu latach przerwy od zawodów, Alinghi - jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii America's Cup - powraca, by walczyć o najwyższe trofeum w żeglarstwie. Łączy siły z Red Bullem, siłą napędową światowego sportu, tworząc nowy team: Alinghi Red Bull Racing.
Zespół pływa pod patronatem Société Nautique de Genève i jest wspierany przez swojego głównego partnera - szwajcarską markę zegarków TUDOR oraz współpartnera - Prysmian Group. Szwajcarska drużyna będzie rywalizować w Selection Series o miano Pretendenta do 37. America's Cup w 2024 roku w Barcelonie. Odliczanie się rozpoczęło!

O America's Cup

Historia

America's Cup to najstarszy puchar sportowy na świecie i jedno z najbardziej rozpoznawalnych i relacjonowanych wydarzeń żeglarskich. Do wyzwania stają kluby jachtowe reprezentujące dane państwo. New York Yacht Club utrzymywał puchar od 1851 roku przez 132 lata – to zdecydowanie najdłuższa seria zwycięstw w sporcie. Stracił go w 1983 roku na rzecz Australii. Od tego czasu America's Cup zdobywany był tylko przez zespoły ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Nowej Zelandii.

Nazwa zawodów pochodzi od amerykańskiego żaglowca „America”, który w 1851 roku popłynął do Anglii by rzucić wyzwanie brytyjskim regatowcom. Pierwsze regaty odbyły się wokół wyspy Wight u południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii.

Zwycięzcy otrzymują puchar America's Cup (nazywany również Auld Mug) i zdobywają prawo do zorganizowania następnej edycji regat. Obejmuje to możliwość ustalenia podstawowych aspektów rywalizacji, w tym m.in.:

- kiedy i gdzie odbędą się regaty,
- jakie będą parametry konstrukcyjne jachtów biorących udział w zawodach,
- jakie będą kluczowe zasady dotyczące wydarzenia.
Dla każdej edycji elementy te są określane w dokumencie zwanym Protokołem. Warunki są uzgadniane przez Obrońcę tytułu oraz wyłonionego w eliminacjach Pretendenta.
Dotychczasowi zwycięzcy
- Stany Zjednoczone: 29
- Nowa Zelandia: 4
- Szwajcaria: 2
- Australia: 1
Szwajcaria była pierwszym europejskim krajem, który w 2003 roku sprowadził puchar na Stary Kontynent. Alinghi obronił tytuł w 2007 roku podczas regat w Walencji.
37. America’s Cup w Barcelonie

Obecnie obrońcą tytułu America's Cup jest Emirates Team New Zealand, reprezentujący Royal New Zealand Yacht Squadron. Utrzymuje on tytuł po zwycięstwie na rodzimych wodach w marcu 2021 roku. Ineos Britannia pełni rolę Pretendenta. W marcu 2022 roku Obrońca ogłosił, że 37. America's Cup odbędą się w Barcelonie. Przeniesienie regat do Barcelony umożliwia organizatorom stworzenie atrakcyjniejszego wydarzenia dla sponsorów i kibiców. Jacht, na którym ścigać będą załogi w 37. edycji America's Cup to AC75, czyli jednokadłubowiec latający na foilach, na którym startowano także podczas poprzedniej edycji regat. Jednostka unosi się nad wodą wykorzystując do tego m.in. wychylne skrzydła wodne. Po raz pierwszy w historii zorganizowane zostaną America's Cup dla kobiet oraz trzecia edycja America's Cup dla młodzieży.

O Grupie Roca

Grupa Roca jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży produktów łazienkowych dla architektury, budownictwa i designu wnętrz. Założona w 1917 r. w Barcelonie, łączy tradycję i wiedzę z pasją do innowacji i szacunkiem dla środowiska, mając na celu zaspokojenie potrzeb ludzi i przyczynianie się do poprawy dobrobytu społeczeństwa.
Sercem wszystkich działań Grupy jest zasada zrównoważonego rozwoju. Dzięki codziennemu zaangażowaniu ponad 21 tys. pracowników, firma wdraża tę kulturę w 170 krajach, w których działa oraz w 76 fabrykach. Rodzinna Grupa Roca jest liderem rynku w Europie, Ameryce Łacińskiej i Indiach. Posiada również silną pozycję w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Australii i Afryce. Dzięki temu jest światowym liderem w swojej branży.

ROCA
press box

Źródło: Newss.pl